KOMENDA SZKOŁY

Natalia Olszewskahm. Natalia Borowska (ZOKK) – Komendantka – Harv Eker powiedział kiedyś “Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą”, gorąco wierzę w to, że inwestycja w drugiego człowieka jest jedyną, która daje nam pełną gwarancję realnego zysku w dzisiejszym zwariowanym świecie. W harcerstwie zajmuję się przede wszystkim kształceniem, w czasie wolnym śpiewaniem, a w pracy leczeniem.

Agneiszka Pawlak
hm. Agnieszka Pawlak (ZOKK) – Zastępczyni Komendantki – przewodnicząca Zespołu Kadry Kształcącej Hufca Poznań-Wilda oraz kierownik Referatu Starszoharcerskiego Chorągwi Wielkopolskiej. Przygotowuje rozprawę doktorską na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz pracuje jako broker ubezpieczeniowy. Nie wyobraża sobie zimy bez białego szaleństwa na dwóch deskach. Kocha i kolekcjonuje łosie!:)

 


Anna Pospieszna
hm. Anna Pospieszna (SOKK) – Zastępczyni Komendantki – Odpowiedzialna za stronę internetową, obieg dokumentów oraz pocztę e-mail Szkoły. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Hufca Poznań Nowe Miasto. Studentka Etnologi i Antropologi Kulturowej studiów III stopnia. Bywalczyni koncertów rockowych (wraz z aparatem). Marzy o tym by ZHP wychowywało mądrych ludzi.

 


Ewa Zubielik
hm. Ewa Zubielik (ZOKK) – Zastępczyni Komendantki – członkini Zespołu Kadry Kształcącej w Hufcu Poznań-Jeżce, zastępczyni Komendanta Szczepu Herkulesa Podolany-Strzeszyn ds. kształcenia oraz instruktorka Woodbadge. W Szkole zajmuje się weryfikacją wniosków o przyznanie i przedłużenie Brązowych Odznak Kadry Kształcącej, kontaktami i wsparciem HZKK i MZKK oraz organizacją kursów podharcmistrzowskich. Prywatnie chemiczka i technik farmaceutyczny, na co dzień pracuje w aptece. W wolnych chwilach śpiewa w chórze kameralnym, rozwiązuje sudoku i nonogramy oraz czyta książki fantastyczne.

 


INSTRUKTORZY SZKOŁY


Lidia Drzewiecka
hm. Lidia DRZEWIECKA (ZOKK) – Zawodowo realizuje się licząc cyferki jako księgowa. W ZHP jest Przewodniczącą Zespołu Kadry Kształcącej w Hufcu Wągrowiec. Interesuje się fotografią i podróżami. Marzeniem Lidii jest zwiedzenie wszystkich stolic Europy, szczególnie tych wschodnich, bo jej noga w zachodniej części w większości już była.

 


Jacek Drzewiecki
hm. Jacek DRZEWIECKI (SOKK) – przewodniczący Kręgu Instruktorskiego „Płomienie” w Hufcu Poznań-Wilda, przewodniczący ChKR. Posiada srebrną OKK. Na co dzień jest serwisantem drukarek i ksero. Poniosło go na szczyty górskie w Indiach, Kaukazie oraz kilkakrotnie w Alpach, poza tym lubi biegać na maratonach, żeglować, pływać…

 


szymon_gackowski
hm. Szymon Gackowski (SOKK) -Instruktor Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK oraz Wydziału Wsparcia Specjalnościowego GK (instruktor ds. specjalności ekologicznej). W Szkole zajmuje się głównie puszczańskimi kursami woodbadge. Marzy o stworzeniu w ZHP ruchu etyki środowiskowej. Doktor nauk technicznych, programista.

 


Stanisław Nowak
hm. Stanisław Nowak (SOKK) – w Szkole Wodzów odpowiedzialny za pracę z kadrą kształcącą – dumny założyciel i pierwszy komendant 6 Szczepu z Gniezna, specjalista od HS-ów. Tymczasowo na emigracji. W czasie wolnym i tym, który nie jest wolny, ale nie ma już siły – na górskim szlaku. Marzy o leczeniu ludzi w bazie na Mount Everest. Na początek.

 


Zbigniew Nowakhm. Zbigniew Nowak (ZOKK, BOKP) – Zastępca Szefowej Zespołu Harcerskiego GK oraz Namiestnik Harcerski Hufca Września „Wrzos”. Dumny współzałożyciel drużyny, szczepu i namiestnictwa. Metodyk harcerski z krwi i kości, członek wspólnoty kształceniowo-metodycznej „Kolorowy Wiatr” i miłośnik kursów Woodbadge. Sprzedawca w największej polskiej sieci obuwniczej i student pielęgniarstwa. Uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi oraz tańczyć i śpiewać (z lepszymi lub gorszymi wynikami).

 


Aleksanda Płaczekhm. Aleksandra Nowak (SOKK) – Zastępczyni Komendantki XI Szczepu oraz instruktorka ZKK w Hufcu PIAST Poznań – Stare Miasto. Zuchmistrzyni z krwi i kości, a w następnej kolejności studentka pedagogiki. Wolny czas znajduje zazwyczaj w pociągu. Lubi też autostopowe przygody, bieganie, planszówki oraz wszelki twórcze działania.

 


Michał Romanowicz hm. Michał Romanowicz (SOKK, SOKP) – instruktor Woodbadge, w harcerstwie Kierownik Wielkopolskiego Referatu Wędrowniczego, Namiestnik Wędrowniczy w Hufcu Wschowa, członek HZKK. Szczęśliwy inżynier, student ostatniego roku Elektroniki i Telekomunikacji w Poznaniu, pasjonat nart, gitary i muzyki. Fanatyk Yerba Mate ; )

 


Michał Rutahm. Michał Ruta (SOKK) – przewodniczący Zespołu Kadry Kształcącej Hufca ZHP Złotów i członek Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej. W szkole wodzów zajmuje się weekendowymi kursami podharcmistrzowskimi. Prywatnie mgr inż. Politechniki Poznańskiej z zamiłowaniem do gór, gier planszowych i budowania unikatowego klimatu. Uważa, że absolutnie każde zajęcia mogą być ciekawe, wystarczy odpowiednia perspektywa. W gry planszowe nie tylko gra, ale też tworzy i jest przekonany, że kiedyś wyda własną (i to nie na kursie, na zajęciach!).

 


Zosia Sajkowskahm. Zofia Chyleńska (SOKK) – przyrodnik z zamiłowania i wyboru. Aktualnie pełni funkcję zastępcy Komendantki Szczepu, jest członkiem hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej. W Szkole Wodzów zaangażowana w kursy Woodbadge. Działalność harcerska jest powiązana z jej pasją i pracą zawodową – pracuje na uczelni i zdobywa tytuł doktora nauk biologicznych.

 


Julita Węczkowska
hm. Julita Jabłkowska (SOKK) – Przewodnicząca Zespołu Kadry Kształcącej w rodzimym hufcu. Z (prze!)ogromną przyjemnością opiekuje się także podopiecznymi, którzy decydują się wkroczyć na instruktorską ścieżkę. Z zamiłowania i zawodu psycholog, trener, wykładowca akademicki. Lubi salsę, urzeka ją Szkocja, uwielbia operować słowem pisanym i niemal etatowo przekształca problemy w wyzwania.

 


Monika Woźnica
hm. Monika Woźnica (SOKK) – w Szkole Wodzów członkini zespołu odpowiedzialnego za pracę z namiestnikami i szczepowymi. Absolwentka psychologii i ekonomii, w trakcie studium trenerskiego. Uwielbia decoupage, planszówki oraz grę frisbee ze swoim posokowcem.

 


Aleksandra Wysińska
hm. Aleksandra Wysińska (SOKK) – Instruktorka Hufca Złotów, Na co dzień pracuje jako logopeda oraz wolontariuszka w fundacji „Między Słowami”. Marzy o tym, aby doba była dłuższa, a pociągi jeździły szybciej. Poza tym chciałaby objechać na stopa cały świat, mieć na to czas i kompana do podróży.

 


Kinga Pluta
hm. Kinga Pluta (SOKK) – instruktorka Hufca ZHP Jarocin, w którym realizuje się jako kształceniowiec. Swoje siły skupia przede wszystkim na tworzeniu wspólnoty instruktorskiej hufca i wsparciu rozwoju Instruktorów. Oprócz funkcji członka Szkoły Wodzów pełni funkcje z-cy Komendanta Hufca ds. Pracy z kadrą, Przewodniczącej Kręgu Instruktorskiego “Czarna 6” oraz Szefowej Międzyhufcowego Zespołu Kadry Kształcącej “Kalami”. Stawia na samorozwój i wyzwania, szukając inspiracji i sprawdzając się również poza granicami naszego kraju. Żyje aktywnie – koncertuje, podróżuje i uprawia sporty triathlonowe. Prywatnie jest inżynierem w firmie produkującej urządzenia medyczne.

 


hm. Inga Rusin-Siwiak (ZOKK) – Zastępczyni Komendanta Chorągwi Wielopolskiej ds. pracy z kadrą


hm. Maciek Siwiak (SOKK) – Skarbnik Chorągwi Wielopolskiej