Kiedy pojawi się informacja o kursie, który mnie interesuje?

Jeżeli kurs jest w terminarzu to szczegółowe informacje o nim (koszt, szczegółowe wymagania itp.) pojawiają się zazwyczaj około dwóch miesięcy przed formą.

Gdzie mogę znaleźć informacje o kursach/warsztatach, które organizuje Szkoła Wodzów?

Informacje szczegółowe pojawiające się miesiac przed daną formą są zawsze dostępne na stronie Szkoły. W aktualnościach znajduje się zawsze odnośnik do ulotki lub podstrony formy. Często informacje pojawiają się również na Facebooku Szkoły oraz w newsletterze. Jednak to na stronie internetowej w jednym miejscu zawsze będą najświeższe informacje.

Jak mogę zapisać się na kurs, który mnie interesuje?

Szczegóły zapisów na formy organizowane przez Szkołę Wodzów znajdują się zawsze w ulotkach informacyjnych pojawiających się miesiąc przed formą. Zazwyczaj (choć nie zawsze) jest to ankieta aplikacyjna dostępna pod linkiem po prawej stronie na WWW Szkoły

Czy mogę zapisać się już na kurs który jest w terminarzu?

Jeśli forma pojawiła się w terminarzu, a nie było jeszcze informacji szczegółowych dotyczących ceny, wymagań itp. nie można zapisać się na formę. Dopiero wraz z ulotką około miesiąc przed formą pojawia się taka możliwość. Chyba ze na ulotce podany jest inny termin zapisów np. zapisanie się przez ankietę aplikacyjną możliwe bedzie od 15-tego danego miesiąca.

Kiedy dostanę potwierdzenie przyjęcia na kurs?

Po zapisaniu się przez ankietę system ZOHO wysyła automatycznie informacje ze zgłoszeniem, że zgłoszenie spłynęło. Nie jest to jednoznaczne z potwierdzeniem przyjęcia na kurs. Potwierdzenie zostanie wysłane około 4 dni po terminie zgłoszeń na formę. Szczegółowa data podawana jest w ulotce informacyjnej.

Jakie są wymagania na poszczególne kursy?

Wymagania na poszczególne kursy zaznaczane są w ulotkach informacyjnych. Na przykładna  kursy podharcmistrzowskie jest to conajmniej otwarta próba podharcmistrzowska. Na kurs kadry kształcącej, szczepowych i namiestników jest to ukończony kurs podharcmistrzowski. Dodatkowo na kurs kadry kształcącej trzeba wcześniej prowadzić conajmniej dwa zajęcia.

Jestem z poza Choragwi Wielkopolskiej – czy mogę pojechać na kurs organizowany przez Szkołę Wodzów?

Tak, jednak w przypadku dużej ilości zgłoszeń to osoby z Choragwi Wielkopolskiej będą przyjmowane w pierwszje kolejności. Niestety ze względów opłat za obsługę księgową, niektóre kursy dla osób spoza chorągwi są nieco droższe. Szczegółowe informacje zawsze podane są w ulotce informacyjnej.

Jak zapłacić za kurs? Co jeśli hufiec zwraca pieniądze za kurs?
Odpłatność zazwyczaj odbywa się na konto Chorągwi Wielkopolskiej, chyba, że w ulotce jest inaczej napisane. Jeśli chcecie otrzymać zwrot i wiecie, że macie taką możliwość jeszcze przed wpłaceniem pieniędzy na konto, wpłaćcie pieniądze (różnicę) na konto hufca i poproście by hufiec przelał całą kwotę na konto chorągwi. W tytule powinno się znaleźć wasze imię i nazwisko oraz zapis “składka zadaniowa na…” i forma na którą wpłacacie pieniądze. Natomiast jeśli musicie najpierw wpłacić całość, a potem otrzymać fakturę (czyli płatnosci poza Chorągwią) – przelejcie pieniądze na poczcie (nie z prywatnego konta) i danych nadawcy napiszcie dane na które chcecie otrzymać fakturę. Również warto przed formą powiedzieć że potrzebujecie fakturę, tak by księgowość chorągwi wiedziała by nie traktować wpłaty jako składkę zadaniową. W razie problemów piszcie na maila Szkoły!

Czy Szkoła Wodzów organizuje kurs przewodnikowskie i druzynowych?

Nie – zadaniem choragwianego zespołu kadry kształcącej jest wspieranie hufcowych zespołów by one miały możliość przeprowadzneia takich kursów.

Jak złożyć wniosek odznakę na BOKK/SOKK?

Szczegółowe zasady w formie prezentacji znajdują się w zakładce “OKK” w menu górnym.